TDBB Kardeş Şehirler Platformu

Amacımız

TDBB Kardeş Şehirler Platformu, gerek uygulamada göze çarpan gereksinimler gerekse ilgili kuruluşlarla gerçekleştirilen çalıştaylar sonucunda ortaya çıkan ihtiyaca binaen Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından kurulmuş olup yurt içi ve yurt dışındaki yerel idarelere yönelik olarak, sürekli güncellenen, bilgilendirici ve yönlendirici veriler içermesinin yanında, yerel yönetimlerin, oluşturdukları profiller aracılığıyla aktif olarak ilişki kurabilmelerini ve bu yolla kentleri bir araya getirerek işbirliklerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

 

TDBB Kardeş Şehirler Platformu ne yapar?

Üç dilde (Türkçe, İngilizce ve Rusça) hizmet veren platforma ücretsiz üye olan yerel yönetimler, diğer üyelerin profillerine erişebilmekte, “Kardeş Şehirler Atlası” uygulaması aracılığıyla arama yapabilmekte ve kardeş şehir ilişkisi kurabilmektedir. Ayrıca “Duyurular” ve “Etkinlikler” alanları sayesinde uluslararası bilinirliklerini arttırabilmekte ve işbirliği potansiyellerini geliştirebilmektedirler. Üyelerin girdikleri verilerin toplanmasıyla hazırlanan istatistikler ve diğer teknik bilgiler (ilgili kurumlar, mevzuat, hukuki süreçler vs.) de tüm üyelerin kullanımına açıktır.

 

Üyelik

TDBB Kardeş Şehirler Platformu’na üyelik tamamen ücretsizdir. Platform asıl olarak yerel yönetimlerin kullanımı için tasarlanmıştır. Yerel Yönetimler/Belediyeler üyeliği için http://kardessehirler.org.tr/member/register linkindeki formu; yerel yönetim olmayıp platformdaki verilere erişmek isteyen diğer ilgili/paydaş kuruluşların da http://www.kardessehirler.org.tr/member/register2 linkindeki formu doldurması yeterlidir.

Bize Düşüncelerinizi Yazın.

Yeni şifrenizin E-posta adresine gönderilmesi için lütfen Yetkili E-posta adresinizi yazınız